Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану
Бөлім | 5.3 В бөлім: Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану | |
Педагогтің аты-жөні | Әлмұрзина Әнел Мұратқызы | |
күні | 29.01.2021 | |
Сынып : 5 Г | Қатысушылар саны: 20 | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 5.1.1.14 ондық бөлшек түрінде жазылған сандардың теңдігін түсіну, мысалы, 1,3 және 1,30; 5.1.2.25 бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру. | |
Сабақтың мақсаты | Оқушы
| |
Бағалау критерииі | Білу және түсіну. Ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде жаза біледі; Анализ.
Қолдану. Есептер шығарып, жай бөлшектерді ондық бөлшек түрінде және керісінше жазады | |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
1 кезең: Сабақтан басы 2 мин 3 мин | 1.Ұйымдастыру Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру 2.Өткен тақырыпты қайталау: Жай бөлшектер мен аралас сандар туралы сұрау | Оқушылар сабаққа зейінін аударып дайындалады Жай бөлшектер мен аралас сандар ережесін айтып, мысал келтіреді. | стикер стикер |
|
2 кезең: Сабақтың ортасы 20 мин | Жаңа тақырып түсіндіріледі. Тапсырманың нұсқауымен таныстырады және орындауылуын бақылайды. | Жаңа тақырып бейнеролик арқылы түсіндіріледі. 1-тапсырма №608 тапсырма 1.0,33 4.0,07 2.0,186 5.0,022 3.0,9345 6.0,001 Дескриптор: Ондық бөлшекті оқиды (2балл) Ондық бөлшекті жай бөлшек немесе аралас сан түріне айналдырады(3балл) 2 – тапсырма №609 тапсырма 1.5,3 4.101,101 2.0,07 5.237,071 3.15,9 6.89,005 Дескриптор: Ондық бөлшектерді аралас сан түрінде жазады (5балл) | Дескриптор арқылы бағалау (5балл) Дескриптор арқылы бағалау (5 балл) стикер | Оқулық, бейнеролик |
3 кезең: Сабақтың аяғы | Белгіленген уақытта оқушылардың орындаған тапсырмаларына кері байланыс береді. | Гугл формасы арқылы сабақ бекітіледі. Бағалау критерииі арқылы оқушылар өз – өзін бағалайды. | Гугл формасы арқылы |